به روایت تیتر:
کد خبر: 917
منتشر شده در: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۷

خلأ رهبری اسلامی در کشورهای منطقه

حجت الاسلام والمسلمین «شمس الله سراج» در جمع نمازگزاران ایلامی در مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به وضعیت کشورهای اسلامی…

حجت الاسلام والمسلمین «شمس الله سراج» در جمع نمازگزاران ایلامی در مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به وضعیت کشورهای اسلامی منطقه گفت: مشکلات به وجود آمده در کشورهایی همچون افغانستان، مصر، سوریه و غیره نشات گرفته از بی رهبری در این کشورهای اسلامی است.

وی گفت: در این کشورها خلا رهبری اسلامی به خوبی محسوس است و ملت ایران باید امروز قدردان نعمت رهبری، ولایت فقیه و سیاست های پیامبر گونه مقام معظم رهبری باشد.

امام جمعه موقت ایلام در ادامه به حمله گروهک تروریستی داعش به کشور عراق اشاره کرد و افزود: ورود این گروهک به شهر مذهبی کربلا دل شیعیان جهان را ماتم زده کرده است.

وی بیان کرد: متاسفانه عده ای به رهبری فردی جاهل در این شهر برخاسته و کربلا را ناامن کرده و با برقراری حکومت نظامی در این شهر مذهبی به حرمت امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) خدشه وارد کردند.

سراج اظهار کرد: این گونه اقدام ها در کشور اسلامی عراق حاصل ندانم کاری برخی افراد ساده لوح بوده که موجب نا امنی در شهرهای مذهبی این کشور هم شده است.

خطیب موقت جمعه ایلام تشکیل و فعالیت گروه های تروریستی در کشورهای اسلامی را توطئه بیگانگان دانست و گفت: از زمان شکل گیری گروهک تروریستی داعش تاکنون جریان فلسطین کمرنگ شده و هم و غم کشورهای اسلامی به سمت این مساله سوق پیدا کرده است.

وی بر لزوم هوشیاری مسلمانان در مقابل توطئه های بیگانگان تاکید کرد و گفت: سردمداران دولت فلسطین هر زمان که مشکلی را احساس کرده دوستی خود را با ایران ابراز می کنند ولی در جریان سوریه بسیاری از آنان حمایت خود را از تکفیری ها اعلام کردند.

سراج با ابراز تاسف از این رویکردها از سوی دولت فلسطین ادامه داد: به تازگی نیز تابوت دو فلسطینی را نیز که شهید شدند با پرچم گروهک داعش پوشش داده اند.

وی تاکید کرد: مردم فلسطین بی گناه بوده و مسوولان دولت فلسطین باید در این زمینه جوابگو باشند و ملت ایران از دولتمردان فلسطینی پاسخ می خواهند چرا که حساب مردم فلسطین از حساب مسوولان آنها جداست.

 

Share on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestDigg thisShare on StumbleUponFlattr the authorEmail this to someoneShare on RedditShare on TumblrBuffer this pageShare on Google+Tweet about this on Twitter