به روایت تیتر:
کد خبر: 892
منتشر شده در: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۸

ظرفیت های گردشگری ایلام منحصربفرد است

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: این استان دارای ظرفیت های ویژه ای در بخش توسعه گردشگری است.

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – به گزارش ایرنا، «عبدالمالک شنبه زاده» روز چهارشنبه در نشست با جمعی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری اظهار کرد: وجود بقاء متبرکه، مناطق تفرجی و گردشگری طبیعی و مرز بین المللی مهران، این استان را از نظر سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دارای مزیت نسبی کرده است.

وی ادامه داد: اکنون شمار زیادی از زوار ایرانی، عراقی و خارجی از مرز بین المللی مهران تردد می کنند که با راه اندازی و ایجاد مراکز زیربنایی گردشگری نظیر اماکن تفریحی، توریستی، هتل و … می توان در این بخش سرمایه گذاری کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گردشگری حوزه سلامت را از دیگر مزیت های ویژه استان برشمرد و افزود: طرح های توسعه ای حوزه گردشگری در تمامی بخش های استان دارای توجیه اقتصادی مناسب است.

شنبه زاده ابراز امیدواری کرد سرمایه گذاران با حضور در این استان بتوانند خدمات گردشگری قابل توجهی ارایه کنند.

ایلام با گستره ۲۰ هزار کیلومتر مربع دارای طبیعت بسیار بکر و چشم نوازی است و علاوه بر مکان های تفریجی و تفرجی یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی در این استان وجود دارد که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ اثر شناسایی شده و بیش از ۷۶۰ اثر در سیاهه آثار ملی کشور ثبت شده است.