به روایت تیتر:
کد خبر: 831
منتشر شده در: ۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۴

پیشمرگ های کردستان تا کی جواب داعش را نمی دهند؟

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – فرماندار جلولا در استان دیالی عراق ضمن اشاره‌ به‌ وخامت اوضاع در این شهر و کنترل مناطق عرب نشین آن از سوی داعش، از عدم حمله‌ نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان به‌ این گروه‌ ابراز تعجب کرد.

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – به نقل از خبرگزاری کردپرس، انور حسین، فرماندار جلولا در مورد اوضاع کنونی این منطقه گفت: اوضاع امنیتی جلولا وخیم است و تروریست ها در محلات عرب نشین به وسیله تک تیراندازها به سمت نیروهای پیشمرگ آتش گشوده اند.

وی درباره اعضای داعش در جلولا گفت: افراد مسلح به دو دسته تقسیم می شوند بخشی از آنها که‌ تقریبا ۱۵۰ نفر می باشند، آموزش دیده اند و هر کدام کمربندی بمب گذاری شده به خود بسته اند و بخش دیگر نیز افراد مسلح قبایل هستند که از نیروهای مسلح داعش حمایت و پشتیبانی می کنند.

فرماندار جلولا درباره حضور نیروهای پیشمرگ در این مناطق و مقابله‌ با داعش تصریح کرد: با وجودی که دو هفته است نیروهای پیشمرگ به این منطقه آمده اند، جای تعجب است که‌ به محلات تحت کنترل تروریست ها حمله نمی کنند.

وی در این باره افزود: حضور نیروهای داعش در جلولا موجب تداوم اوضاع بد امنیتی در این منطقه است از این رو باید این محلات از وجود نیروهای آن ها پاکسازی شود.

با توجه به چنین دیدگاهی سوالاتی پیش می آید:

اینکه آیا بارزانی (رئیس اقلیم کردستان) از این بحران امنیتی سوء استفاده می کند؟

آیا اهداف اقلیم کردستان و داعش در یک راستا قرار دارند؟

چرا مردم با این همه وحشی گری ها باز هم از داعش حمایت می کنند؟

آیا اقلیم کردستان با داعش بیعت کرده است؟

در همین ارتباط جان کری، وزیر خارجه امریکا، از مقام‌های اقلیم کردستان عراق خواسته است تا در روند تشکیل دولت جدید در بغداد مشارکت کنند.

وزیر خارجه امریکا این سخنان را سوم تیرماه در دیدار با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، در شهر اربیل بیان کرد.

در همین حال، مقام‌های عراقی اعلام کردند پارلمان این کشور ۱۰ تیر (۱ ژوئیه) برای انتخاب رئیس جدید پارلمان، نخست وزیر و رئیس جمهور تشکیل جلسه خواهد داد.  

جان کری از رهبران کرد عراق خواست به دولت مرکزی در مبارزه با شبه‌نظامیان گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش که چند شهر عراق از جمله شهر موصل را تصرف کرده‌اند کمک کند.

وی گفت: «این لحظه‌ای بسیار حیاتی برای عراق است و چالش تشکیل دولت مهم‌ترین چالشی است که با آن مواجه‌ایم.»

کری همچنین با نچیروان بارزانی، وزیر خارجه اقلیم کردستان عراق و دیگر مقام‌های این منطقه دیدار کرد.

 

 

یک پاسخ به “پیشمرگ های کردستان تا کی جواب داعش را نمی دهند؟”

  1. واقعیات عراق را باید گفت چون اگر پیشمرگان با سلاحهای سبک جلوی حرکت نیروهای تحجرگرای داعش را نگرفته بودند اکنون نه بغدادی وجود داشت و نه اماکن مقدس شیعیان و نه فرماندار دیاله.البته که توان نظامی آنان از این بیشتر نیست و کار رسیدگی به یک میلیون آواره عراقی و پانصد هزار آواره سوری هم بر عهده ی آنهاست. (فرماندار جلولا شه‌که‌ر خواردگه)!