به روایت تیتر:
کد خبر: 741
منتشر شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶

داعش در ایران بمب خطری یا بمب خبری؟

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – داعشی ها مدعی اند که می خواهند دولت اسلامی برپاکنند… اما پر واضح است که در دام تئوری تک چند قطبی نظام سلطه افتاده اند.

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – به نقل از خبرگزاری بسیج در مهران، “احمد شوهانی”، نماینده مردم ایلام،‌ ایوان، چرداول، و مهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در واکنش به اقدامات تروریستی گروهک تروریستی “داعش” در عراق،‌ گفت: هدف اصلی گروهک تروریستی “داعش” ناامن کردن کشور عراق بوده و به خوبی واضح است که حامیان اصلی این گروهک تروریستی برخی کشورهای عربی و غربی هستند.

وی افزود: این گروهک‌های تروریستی در سوریه و افغانستان بودند که با حمایت‌های مالی و تسلیحاتی غرب گسترش یافته و اکنون پا به عراق گذاشته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: عده‌ای از آرامش شکل‌گرفته در عراق، دمکراسی در حال رشد و از قدرت گرفتن شیعیان در این کشور ناراحت‌اند و می‌خواهند یک نوع اسلام تندرو افراطی خشن را به جهان معرفی کرده و آرامش و ثبات در عراق را در هم زنند.

شوهانی اضافه کرد: لازم است دولتمردان کشور عراق با تمام قدرت با این گروه‌های تروریستی برخورد کنند تا ریشه این تروریست‌ها خشکانده شود.

 

کمی چاشنی

داعش مشکوک به این است که زیرگروهی از القائده باشد، البته که شباهت زیادی هم با طالبان دارند. اما خب به هر حال همه افراطی بودند! طبق آخرین اطلاعاتی که به دست خبرنگار پایگاه تحلیلی ایلامی ها رسیده، گروه داعش به مرزهای ایران نزدیک شده اند به نحوی که مرزهای ایران در حالت آماده باش هستند. اما هم داعش و هم ایران این را خوب می دانند که طی ۲۴ ساعت ایران می تواند داعش را نابود کند ولی ایران بسیار محتاطانه عمل کرده و همچنین خبرها حاکی از این است که امریکا هم به دولت عراق پشتیبانی نظامی هدیه کرده (هواپیماهای بدون سرنشین) که تا آنجا که خودشان گفتند تا همین حد می ماند.

خبرگزاری های آن ور آبی هم از اجبار به همکاری با ایران برای مقابله با داعش و حفظ امنیت عراق می گویند که البته راضی به آن نیستند و این ور آبی ها رد می کنند.

نام داعش هنوز رسما در فهرست گروههای تروریستی سازمان ملل قرار ندارد اگر شورای امنیت بطور خاص قطعنامه ای راجع به داعش منتشر کند و این گروه را در فهرست تروریستها قرار دهد. و یا آنها را به فهرست القاعده و بوکو حرام اضافه کند برخورد نظامی با این گروه ساده تر خواهد شد قطعنامه های سازمان ملل در مورد تروریزم به کشورها اجازه می دهد برای مبارزه با تروریزم اقدامات پیشگیرانه احتیاطی انجام دهند . ایران می تواند وارد جنگ با تروریزم شود و تقریبا منع حقوقی نخواهد داشت بخصوص اگر دولت عراق از ایران درخواست کرده باشد. تا کنون کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا این گروه را در فهرست تروریستها قرار داده اند.

داعش، پس از تسلط بر رقه، قوانینی را وضع کرد که عدول از آنها مستوجب مجازات سنگین است. فهرست این قوانین ممنوعه به شرح زیرند:

    پوشیدن شلوار جین (برای زنان)
    پوشید شلوار جین توسط مردان کمرباریک
    کوتاه کردن مو
    نمایش لباس‌های زنانه در ویترین و کار کردن مردان در فروشگاه لباس زنانه
    ورود مردان به مغازه‌های لباس خیاطی زنانه
    تبلیغ آرایشگاه‌های زنانه
    استفاده از کلمه داعش
    مراجعه زنان به دکتر زنان و زایمان
    شانه کردن موی سر و صورت (برای مردان)
    کشیدن سیگار و قلیان
    نشستن زنان بر صندلی

طبق نقشه ای که داعشی ها منتشر کرده اند که می خواهند دولت اسلامی برپاکنند (که نمی دانم این کشتارها و تجاوز به زنان و به قول خارجکی ها Undressing زنان عراقی در خیابان ها البته با زور داعشی ها را کجای اسلامشان می گذارند!) خوشبختانه ایران جزء نقشه نیست!

 

 

نقشه ای که داعش آرزویش را دارد
نقشه ای که داعش آرزویش را دارد