به روایت تیتر:
کد خبر: 729
منتشر شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷

به زودی: ابلاغ قیمت جدید خودرو

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – از آفات سرمایه انحصارگرایی است؛ خواه انحصارگر شرکتهای بزرگ و ابرسرمایه داران باشند، خواه دولت به عنوان بزرگ ترین کارفرما. خودرو در ایران زندگی اقتتصادی ۲۰ درصد از مردم است، مواظب انحصارگری باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – مدیر عامل ایران خودرو گفت: اشتباهاتی در محاسبه قیمت برخی خودروها شده بود که در نشست با رئیس شورای رقابت، نظرات ما و شورا مطرح و ابهامات برطرف شد.

هاشم یکه‌ زارع،  مدیر عامل ایران خودرو در گفتگو با خبرگزاری فارس ، ضمن تشریح جزئیات نشست  چهارشنبه خود با رئیس شورای رقابت، تصریح کرد: در قیمت‌ گذاری خودرو تابع مصوبات شورای رقابت هستیم، ولی پس از اعلام قیمت‌های خودرو از سوی این شورا در هفته‌ گذشته، ابهاماتی درباره تعیین قیمت‌های جدید بود که در این باره  جلساتی با رئیس شورای رقابت داشتیم.

وی با بیان اینکه هنوز شورای رقابت قیمت جدید خودروها را به ایران خودرو ابلاغ نکرده است، گفت: ما به عنوان خودروساز مایل نیستیم، قیمت محصولات ما افزایش یابد، زیرا تمایل مشتریان به خرید خودرو کاهش خواهد یافت، ولی قیمت تمام شده برخی محصولات افزایش یافته است که پیرو آن افزایش جزئی نیز در قیمت خودرو لحاظ شده است.

یکه‌ زارع درباره ابهامات کنونی در قیمت‌ گذاری پژو ۲۰۶ نیز گفت: اطلاعات مربوط به استانداردهای اجباری در این باره ارائه و ابهام در قیمت‌گذاری این خودرو نیز برطرف شد.

وی تأکید کرد: ۸۰ درصد قیمت خودروها همان قیمت‌های اعلام شده شورای رقابت خواهد بود و روی برخی خودروها مانند پژو ۲۰۶ ممکن است، قیمت تغییر کند.

مدیرعامل ایران خودرو درباره تعیین قیمت آپشن‌های خودرو نیز گفت: یکسری از آپشن‌ها به عنوان استانداردهای اجباری مطرح اند که قیمت‌ آنها با توافق شورای رقابت تعیین می‌شود، ولی آپشن‌های غیر اجباری نیازی به تعیین قیمت توسط این شورا ندارند.

وی با بیان این که قیمت خودروها بر اساس استاندارد یورو ۲ از سوی شورای رقابت تعیین شده است، گفت: قیمت آپشن‌های اجباری نیز درباره خودروها نهایی و به قیمت پایه آنها اضافه می‌شود تا به این ترتیب، قیمت خودروها بر اساس استاندارد یورو ۴ تعیین شود.

یکه ‌زارع پیش‌ بینی کرد، شورای رقابت فهرست جدید قیمت خودروها را ۲ تا ۳ روز آینده ابلاغ کند و از همان زمان نیز خودروسازان آن را اجرا کنند.

نرخ جدید خودرو به زودی اعلام می شود
نرخ جدید خودرو به زودی اعلام می شود

منبع: وب سایت شبکه خبر