به روایت تیتر:
کد خبر: 667
منتشر شده در: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰

دانشگاه باید به گروه خاصی وابسته نباشد

پایگاه خبری تحلیلی ایلامی ها – استاندار ایلام گفت: انتظار داریم دانشگاه از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زمینه ساز توسعه این استان شود و بتوانیم از تراوشات فکری دانشگاهیان در رونق استان بهره‌مند شویم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشچویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «محمدرضا مروارید» در مراسم تودیع و معارفه رییس قدیم و جدید دانشگاه ایلام اظهار کرد:دانشگاه در کشور ما قدمت ۸۰ ساله دارد و همیشه دانشگاه مهد علم و مبارزه و مردم‌خواهی و ظلم ستیزی بوده و از سال ۱۳۳۲ که دوران جدیدی با اتفاقات ۱۶ آذر شروع شد، دانشگاه مورد توجه مردم و رژیم و همیشه پیشگام بود و روحانیت معظم همیشه بر دانشجو و دانشگاه‌ها برای مبارزات علیه رژیم تکیه می‌کردند.

وی افزود: در همه استان‌ها دانشگاه همراه با علم آموزی مرکز مبارزه بوده و در دوران جنگ نیز دانشجویان دانشگاه را به مقصد جبهه‌ها ترک کرده و موفقیت‌های عمده در آن دوران بدست همین افراد شکل گرفت و در دوران و در دوران سازندگی و توسعه نیز دانشگاه محور بود.

مروارید گفت: در هر دوره‌ای با توجه به ساست‌ها و برنامه‌های آن دولت دانشگاه شاهد تغییراتی بوده و در دولت تدبیر و امید نیز این تغییرات شکل گرفته و افرادی که از نظر فکری همسو باشند انتخاب می‌شوند که امری طبیعی است.

استاندار ایلام خاطر نشان کرد: دکتر “علی‌محمدی” از نظر روح آدم طاهری است و انسانی شایسته و پاک که دانشگاه حتما در آینده از وجود وی استفاده خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو باید به گروه خاصی وابسته نباشد بلکه به همه گروه‌ها و احزاب خط فکری بدهد، گفت : انتظار داریم دانشگاه از همه نظر اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زمینه ساز توسعه این استان شود که امید واریم بتوانیم از تراوشات فکری دانشگاهیان در رونق استان استفاده کنیم.

مروارید با اشاره به اینکه صحرایی رییس جدید دانشگاه ایلام از خانواده مذهبی و انسانی معتدل است گفت: قطعا از همه نیروهای جوان و پیشکسوت این دانشگاه برای پیشرفت بیشتر دانشگاه استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد :اگر قبلا در این دانشگاه بین افراد رقابتی بوده کنار گذاشته و تلاش شود استان در بعضی از شاخص‌ها که پایین‌تر از میانگین کشوری است جهش پیدا کند.

استاندار ایلام در پایان گفت: دانشگاه ایلام چشم و چراغ استان است و باید دست در دست هم دهیم تا از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در استان برای توسعه استان استفاده کنیم و استانمان را بسازیم تا در پیشرفت‌هایی که در زمینه علمی کشور صورت می‌گیرد ایلام هم نقش مثمر ثمری داشته باشد.