به روایت تیتر:
کد خبر: 514
منتشر شده در: ۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۰

نماینده ایلام در مجلس: اقتصاد ما مستعد رانت خواری است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، نماینده مردم دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی…

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، نماینده مردم دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: چون اقتصاد ما شفاف نیست ، به جایگاهی برای رانت‌خواری و ویژه‌خواری تبدیل شده لذا اصلاح آن ضروری و لازم است.

دکتر علی محمد احمدی که در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان سخن می گفت، اصلاح اقتصاد داخلی را مهمترین راه نجات این وضعیت عنوان کرد و افزود: متاسفانه اقتصاد ما شفاف نیست و به جایگاهی برای رانت‌خواری و ویژه‌خواری تبدیل شده لذا اصلاح نظام اقتصادی بسیار ضروری و لازم است.

وی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته ۱۴۰ هزار میلیارد تومان پول نقد به دست مردم داده‌ایم که بسیار بد بوده است تصریح کرد: اگر فقط ۳۰ درصد این پول به درستی به سمت تولید هدایت می‌شد الان وضع اقتصادی کشور بهتر بود.

احمدی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های ایران بسیار زیاد است اما باید به دنبال راه نفوذ در عرصه‌های اقتصادی جهان باشیم گفت: جنگ اقتصادی آخرین خاکریز دشمن برای ضربه زدن به ایران اسلامی بوده که اگر به درستی و مثل روزهای سخت خرمشهر مقاومت کنیم قطعا دشمن ناکام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طرح اقتصاد مقاومتی یک طرح عقلایی مبتنی بر توان داخلی است گفت: اگر این طرح به صورت جدی و دقیق پیاده شود قطعا در امور اقتصادی کشو تاثیر شگرفی خواهد دشت.