به روایت تیتر:
کد خبر: 349
منتشر شده در: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۷

آخوندی: چهار بانده شدن جاده ایلام مهران شتاب می گیرد

ایلامی ها – وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در حاشیه دیدار از پایانه مرزی مهران گفت: شتاب در روند…

ایلامی ها – وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در حاشیه دیدار از پایانه مرزی مهران گفت: شتاب در روند ساخت راه چهار طرفه ایلام- مهران که تا کنون ۱۰ کیلومتر آن از طرف ایلام و چهار کیلومتر آن از طرف مهران اجرایی شده، مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی است.

عباس آخوندی گفت: ۱۰ کیلومتر از این مسیر نقطه حادثه خیز منطقه کنجانچم است که با توجه به محدودیت های اعتباری، حذف این نقاط حادثه آفرین باید در اولویت قرار داده شود و دستور لازم برای بهسازی این مسیر به مسوولان بخش راه استان داده خواهد شد.

وی ضمن تصریح به اینکه پایانه مرزی مهران یکی از بهترین پایانه های مرزی کشور است افزود: مشکل عمده پایانه مهران نحوه دسترسی به پایانه عراق است که باید در مذاکره با مقام های این کشور مسایل موجود در این زمینه با هدف آسان سازی ترددها انجام شود.

آخوندی گفت: در بخش بازرگانی این پایانه فرایند تجارت با عراق باید مورد بازنگری قرار گیرد و موضوع در شورای هماهنگی ترابری با حضور نماینده گمرک و وزارت امور خارجه مطرح شود.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در شورای هماهنگی ترابری بحث آسان سازی تجارت در مرز مهران را مطرح و مشکلات آن را شناسایی و برطرف می کنیم؛ البته بخشی از کار با توجه به مسایل مرزی دو کشور بستگی به توافق مقام های ایرانی و عراقی دارد.

عباس آخوندی گفت: طرح آسان سازی تجارت مرز مهران در دستور کار گفت و گوهای مقام های دو کشور همسایه قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در دیدار از پایانه مرزی مهران از نزدیک در جریان روند تجارت، واردات و صادرات مسایل و مشکلات فعالان این حوزه قرار گرفت و با تجار و مسافران گفت و گو کرد.

2 پاسخ به “آخوندی: چهار بانده شدن جاده ایلام مهران شتاب می گیرد”