به روایت تیتر:
کد خبر: 338
منتشر شده در: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۷

نهاوندیان: برای رسیدن به اهداف ارزشی باید چشم بینای اقتصادی داشته باشیم

ایلامی ها – نهاوندیان در همایش توسعه و سرمایه گذاری که در حال برگزاری در سالن امورتربیتی ایلام است گفت:…

ایلامی ها – نهاوندیان در همایش توسعه و سرمایه گذاری که در حال برگزاری در سالن امورتربیتی ایلام است گفت: برای رسیدن به اهداف ارزشی باید چشم بینای اقتصادی داشته باشیم.
وی گفت: سرمایه گذاران آماده باشند که با برداشته شدن تحریمها فرصتهای جدید زیادی در عرصه اقتصادی پیش رویشان گشوده خواهد شد.
مشاور رییس جمهور ضمن اشاره به اینکه رتبه ایلام در کشور شایسته این استان نیست عنوان کرد: استان ایلام می تواند و باید به یکی از استانهای پیشتاز در کشور تبدیل شود.
نهاوندیان با اشاره به مرز طولانی استان ایلام با اقتصاد رو به رشد کشور عراق گفت: کمتر استانی در کشور هست که ۵ برابر جمعیتش گردشگر داشته باشد و ظرفیت گردشگری ایلام در کشور بی نظیر است. اما از این فرصت گردشگری در مجموعه استان تا کنون به خوبی استفاده نشده است.
وی افزود: استان ایلام دارای ذخایر قابل توجه فسیلی است که آنگونه که باید این ظرفیت به فرصتهای اشتغال در صنایع پایین دستی نینجامیده است و می توان روند آغاز شده را بهبود بخشید.
نهاوندیان ضمن تقدیر از عملکرد استانداری ایلام گفت: استانداری ایلام در حضور چند ماهه اش با نگاه توسعه گرای خویش حرکتهای خوبی را آغاز کرده است.
رییس دفتر ریاست جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید بر اجرای قانون بهبود فضای مستمر کسب وکار تاکید جدی دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ، ˈمحمد نهاوندیانˈ عصر چهارشنبه در نشست شورای توسعه و سرمایه گذاری استان ایلام بیان کرد: با توجه به اینکه قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار جزو تکالیف دولت محسوب می شود، بنابراین اجرای این قانون در اولویت کاری دولت قرار دارد.
وی ادامه داد: این قانون بر استفاده از نظرهای مشورتی فعالان اقتصادی از سوی مدیران تاکید جدی داشته و باید از ظرفیت های بخش خصوصی به نحو مطلوبی بیشتر استفاده شود.
رییس دفتر رییس جمهور یادآور شد: دولت تدبیر و امید مصمم است تا از ظرفیت های قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار برای ارتقاء وضعیت اقتصادی با همراهی فعالان این حوزه استفاده کند.
نهاوندیان بیان کرد: فعالان اقتصادی باید همواره مورد مشورت قرار گیرند و از ظرفیت ها آنان برای دستیابی به توسعه پایدار بیش از پیش استفاده شود.
وی اضافه کرد: یکی از محورهای کار این است که موانع اداری از سر راه برداشته شود و قوانین دست و پا گیر باید در اجرای آنها بازنگری شود.
وی افزود: دولت مصمم است بتواند از مشاوره های فعالان اقتصادی بیشتر بهره مند شود تا راه دستیابی به توسعه پایدار زودتر پیموده شود.
وی همچنین به ظرفیت های مناسب استان ایلام در بخش های نفت و گاز، معادن، گردشگری و کشاورزی اشاره کرد و گفت: ایلام می تواند جزو استان های پیشتاز در عرصه اقتصادی قرار گیرد به شرطی که از ظرفیت های آن استفاده مطلوب شود.
وی ابراز امیدواری کرد، بتوان با همدلی فعالان اقتصادی و دولت کارهای بزرگی در عرصه اقتصاد انجام گیرد.