به روایت تیتر:
کد خبر: 319
منتشر شده در: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۸

طاهری مقدم رییس دانشگاه پیام نور: انرژی دانشجو باید داخل دانشگاه تخلیه شود

ایلامی ها – به بهانه‌ی المپیاد دانشجویان دانشگاه های پیام نور سراسر کشور خبرنگار ایلامی‌ها با جناب آقای طاهری مقدم،…

ایلامی ها – به بهانه‌ی المپیاد دانشجویان دانشگاه های پیام نور سراسر کشور خبرنگار ایلامی‌ها با جناب آقای طاهری مقدم، ریاست دانشگاه پیام نور ایلام به گفتوگو نشستند:

دانشگاه پیام نور برنامه های جامع و کاملی در سطح کشور دارد

در گذشته دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه پیام نور بنا بر شیوه آموزشی غیرحضوری دانشگاه اغلب کارمندان و افرادی با معدل سنی بالا بودند. اما امروزه رفته رفته با توسعه ای که این دانشگاه پیدا کرده، شاهد افزایش حضور جوانان دانشجوی ۱۸ ساله در این دانشگاه هستیم که به همین خاطر مسؤولین را بر آن داشته تا از تمام ظرفیتها و پتانسیلهای دانشگاه پیام نور برای سوق دانشجویان به سمت ورزش استفاده کنند. به واسطه این ضرورت دانشگاه پیام نور برنامه های جامع و کاملی در سطح کشور دارد مانند برگزاری مسابقات ورزشی مختلف در استانها، برگزاری دوسالانه المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشور.

ایلام میزبان تکواندو شد

فعالیتهای ورزشی در استانها اعتبارات خاص خودش را دارد که بصورت برگزاری مسابقات انتخابی در رشته های مختلف همواره در حال برگزاری مسابقات هستیم تا نفرات شرکت کننده در رقابتهای ورزشی دانشجویی کشوری مشخص شوند. معمولا استانها در برگزاری مسابقات کشوری میزبان یک یا دو رشته ورزشی هستند که در حال حاضر دانشگاه پیام نور ایلام میزبان مسابقات کشوری رشته تکواندو می باشد.

افتتاح سالن های ورزشی

در دانشگاه پیام نور ایلام زیرساختهای خوبی در امر ورزش ایجاد شده است. به غیر از سالن ورزشی دانشگاه پیام نور ایلام که به تازگی افتتاح و راه اندازی شده است، سوله ورزشی دانشگاه در دهلران نیز به بهره برداری رسیده است. در شهر سرابله نیز سالن ورزشی دانشگاه پیام نور تا حداکثر دو ماه آینده افتتاح خواهد شد و فاز اول سالن ورزشی دانشگاه دره شهر تکمیل شده و هم اکنون در فاز دوم احداث قرار دارد که این مکان ورزشی نیز تا پایان سال جاری آماده استفاده عزیزان دانشجوی ورزشکار خواهد بود.

تحصیل ارزان

با توجه به تعداد کم نفرات پشت کنکوری در گذشته این دانشگاه برای تحصیل کارکنان دولت ایجاد شد. اما رفته رفته که تعداد متقاضیان تحصیلات دانشگاهی بیشتر شد و در مقابل ظرفیت جذب دانشجو وجود نداشت، در جامعه سد کنکور ایجاد شد که دانشگاه پیام نور برای شکستن این سد دست به توسعه مراکز خود در تمام کشور زده و شرایط تحصیل ارزان را برای دانشجویان دورافتاده ترین شهرهای کشور که هیچ دانشگاهی برای ادامه تحصیل نداشتند فراهم نمود.

میزبانی ایلام در المپیادها

برگزاری المپیادهای ورزشی در سطح کشور باعث ایجاد روحیه نشاط شده و وحدت آفرین است و در این میان می تواند باعث کشف و رشد استعدادهای ورزشی در بین دانشجویان باشد. از طرفی نیز برگزاری چنین المپیادهایی فرصتی برای معرفی توانمندیها و جاذبه های گردشگری ایلام به دانشجویان سراسر کشور و معرفی فرهنگ غنی مردم ایلام فراهم خواهد کرد که بی شک در رونق اقتصادی استان تأثیر خوبی خواهد گذاشت… و اگر بتوانیم از عهده میزبانی این دوره از مسابقات به نحو احسن بر بیاییم، قطعا در اعطای میزبانی های دیگری از سوی سازمان مرکزی به دانشگاه پیام نور واحد ایلام و جذب امکانات و بودجه ورزشی بیشتر برای استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

دکتر طاهری مقدم رئیس دانشگاه پیام نور
دکتر طاهری مقدم رئیس دانشگاه پیام نور

 

پیام نور بودجه‌ی بالا ندارد

دانشگاه پیام نور بودجه بالایی مانند دانشگاههای دولتی ندارد اما اگر دانشجویان خودمان بتوانند در سطح ملی موفقیتهایی به دست بیاورند قطعا از طرف دانشگاه به آنها جوایزی اهدا خواهد شد و حتی اگر تیمهای ورزشی خوبی داشته باشیم که بتوانند در سطح ملی فعالیت کنند قادریم از طریق بودجه فرهنگی دانشگاه به آنها کمک کنیم

گروه تربیت بدنی برنامه های خوبی دارد

گروه تربیت بدنی دانشگاه پیام نور ایلام اعم از اساتید و دانشجویان تیمهای دانشجویی را ساماندهی می کنند و برای ورزشکاران در سطوح مختلف فنی و روحی روانی برنامه های خوبی دارند که این برنامه ها در کنار حمایتهای مالی دانشگاه می تواند در موفقیت و کسب مدال دانشجویان ورزشکار این واحد دانشگاهی تاثیر بسطایی داشته باشد.

دانشجو باید انرژی خود را در محیط دانشگاه خالی کند

با برگزاری چنین رویدادها و المپیادهایی صددرصد موافقم چرا که اعتقاد دارم دانشجو نیاز به پویایی دارد و در اینگونه محیطهاست که استعداد دانشجو بروز و ظهور کرده و می تواند خود را نشان دهد و علاوه بر آن می تواند به دانشجو اعتماد به نفس بدهد. علاوه بر آن توصیه اکید داشتم که برگزاری چنین رخدادهایی را به خود دانشجویان واگذار کنیم چرا که این فعالیتها را تمرینی برای آینده دانشجویان می دانم که بسیار در زندگیشان تاثیر خواهد داشت و در همین راستا تمام کانونهای دانشجویی را فعال کرده ایم.
دانشجو باید انرژی خود را در محیط دانشگاه خالی کند چرا که دانشگاه یک محیط فرهنگی خوب است که با برگزاری جشنواره ها و فعالیتهای فرهنگی و ورزشی می تواند آنها را از همه لحاظ ارتقا دهد و دوست نداریم که با بسته کردن فضای دانشگاه این انرژی فعال یا سرکوب شود یا اینکه در بیرون از محیط دانشگاه به شکل غیرسالمی تخلیه شود.

با حرفهای غرض ورزانه برخورد می کنیم

نقد را با دل و جان می پذیریم اما توهین و افترا پیش ما جایی ندارد ولی اگر کسی ضعف ما را به نقد منصفانه بیان کند استقبال می کنیم اما با حرفهای غرض ورزانه که هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد برخورد خواهیم کرد. در همین راستا سعی می کنیم دانشجویان را به گونه ای آموزش دهیم که در چنین مسیرهایی نیفتند و راه نقد درست و مستند و با دلیل را یاد بگیرند.

با برگزاری مناسب مسابقات تکواندو امید داریم که بتوانیم میزبان مسابقات بعدی بیشتری باشیم اما به خاطر کمبود امکانات و فضاهای ورزشی و رفاهی در ایلام امکان برگزاری المپیادهای ورزشی با شرکت تمام تیمهای ورزشی را نداریم.