به روایت تیتر:
کد خبر: 263
منتشر شده در: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۵۶

قولهای مساعد زیرساختی برای گردشگری استان ایلام

ایلامی ها – جلال تاجیک، مدیرکل مناطق نمونه و زیرساختهای گردشگری کشور به تازگی مهمان ایلام در یکی از بهترین…

ایلامی ها – جلال تاجیک، مدیرکل مناطق نمونه و زیرساختهای گردشگری کشور به تازگی مهمان ایلام در یکی از بهترین بهارهای معروف این استان بود. قولهای مساعد وی برای جذب بودجه مرمت آثار تاریخی و توسعه و تجهیز اماکن گردشگری و نویدهای مکرر در آبدانان و دره شهر بر اینکه ایلام به یکی از قطبهای گردشگری می تواند و باید تبدیل شود همه جای قدردانی دارد. و حتی ذکز این نکته که مهندس مروارید،استاندار محترم در تلاش برای جذب سرمایه گذار در زمینه توسعه گردشگری استان هستند خیلی خوشحال کننده و امید آفرین است. اما آقای تاجیک عزیز! ایلام چه بخواهی یا نخواهی قطب گردشگری کشور هست اما نه لزوما در اکوتوریسم و بکر بودن تفرج گاههایش… بلکه در گردشگری مذهبی جهان تشیع دارای جایگاهی درخور و قدرتمند است.
آیا پس از سقوط رژیم بعث شاهد حرکت فوج عظیم مردم ایران به این استان کوچک بی زیرساخت نبودید که از همه راههای منتهی به عراق، مسیر ایلام و مرز مهران را برای پابوس امامان همام انتخاب کردند؟ ایلام ظرفیت کلان بسیار بزرگی در گردشگری مذهبی دارد و به حق شایسته نام دروازه عتبات عالیات است.
از طرفی با قرار داشتن ضریح بستگان نزدیک امام چهارم علیه السلام در ایلام می توان شیعیان زیدی را نیز به آن مکانهای مقدس کشاند و زائران را در ایلام ماندگار کرد. حال سؤال اینجاست که چرا ایشان به گواهی اخبار رسمی سفرشان که در وب سایت میراث آمده به مهران برده نشده است تا شاهد تردد هرروزه زائران در مرز باشند و از این رهگذر به ایشان بگویند که درآمد ایلامی ها از محل گردشگری مذهبی بسیار ناچیز است و چرا؟

Print Friendly, PDF & Email

یک پاسخ به “قولهای مساعد زیرساختی برای گردشگری استان ایلام”

  1. اینا فقط بلدن حرف بزنن، ایلام اینقدر پتانسیل داره که می تونه از دبی هم بیشتر درآمد داشته باشه از لحاظ گردشگری. به هیچ وعده ای نباید چش مدوخت. باید ببینیم چیکار می کنن.