به روایت تیتر:
کد خبر: 260
منتشر شده در: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۳

رییس جمهور ۱۷ اردی بهشت به ایلام می آید

ایلامی ها – گفته می شود که رییس جمهور منتخب، دکتر روحانی ۱۷ اردی بهشت در قالب سفرهای استانی به…

ایلامی ها – گفته می شود که رییس جمهور منتخب، دکتر روحانی ۱۷ اردی بهشت در قالب سفرهای استانی به استان ایلام سفر خواهد کرد. البته پس و پیش شدن چنین تاریخهایی در ایران قدمت دارد و نمی توان بطور قطع گفت که کی چه کسی می آید و با خودش چه می آورد و کی همان شخص خواهد رفت و چه چیزها با خودش می برد. اما به هر حال رییس جمهور محترم به ایلام خواهد آمد. خواهش مردم و نخبگان غیردولتی از دولتمردان این است که مشخص کنند که وی به دیدار مردم ایلام می آید یا تنها می خواهد دوباره همکاران خودش را در دولت که در ایلام خدمت می کنند ببیند؟ اما اصل خواهش این است که اگر رییس جمهور به دیدارتان آمد خواهشا واقعیت ایلام را همانگونه که هست به ایشان و تیم همراهشان نشان دهید؛ نه سفیدنمایی آماری کنید و نه سیاه نمایی حزبی و دسته ای. دولت تدبیر و امید اگر قرار است کلیدش قفلی را باز کند و دری در این استان گشوده شود باید اول کلید درست را دستش داد. بسنده نکنید به اینکه فلان دهه آقای ترکان اینجا بوده و فلان وزیر از ایلام خوشش می آید. شما مردم واقعی را نشانشان بدهید.

آهنگ تدبیر
آهنگ تدبیر

اگر عده ای منافعشان سالهاست که در گرو مظلوم نشان دادن ایلام و در نتیجه عقب نگه داشتن ایلام است، اینبار از این کار ناپسند دست بردارند و منافعشان را با مردم یکی کنند. بگذارید رییس اجرای جمهوریت ظرفیتهای واقعی و نه آماری ما را به درستی بشناسد و به جای کمکهای تجویزی، در زمینه توانمندسازی ما اقدام اساسی کند. بگذارید رییس جمهور با مردم واقعی، چه آنها به او رأی داده اند و چه آنها که دیگری را انتخاب کرده اند یکسان دیدار کند و مثل سایر رؤسا، وی را با آدمهای انتخاب شده و متنهای از پیش تعیین شده و تمرین شده به دست مردمان سفارشی و نخبگان سفارشی ندهید.

اگر قرار است رییس جمهورمان به دیدار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برود، شما اینبار قاعده نورچشمی بودن و شهید درجه یک و دو و سه را کنار بگذارید و وی را به دیدار خانواده شهدایی ببرید که گمنامند و خانواده هاشان در فقر و تنهایی و شرح صدر حکایتهای نگفته بسیار دارند. مطمئن باشید دکتر روحانی خوشحال تر هم خواهد شد. نه اینکه از او پنهان کنید؛ نه. نشانش دهید که ایلام قبیله ایست ولی این را هم نشان دهید که مردم ایلام هم بلدند ملی باشند و جهانی رفتار کنند و در این سی و چند سال امن ترین مرز را برای جمهوری ایران عزیز نگه داشته اند. اگر واگرائید و نمی توانید با هم برای هم کار کنید نزد ایشان خودتان را یار غار و همگرا نشان ندهید. اگر صنایع دستی و صنعتی در این استان هنوز چرخه تولیدش هم کامل نیست، مانند رؤسای پیشین به وی نگویید ۷۰ درصد صادرات داریم. ایلام واقعی مردم واقعی خیابان واقعی و سینه های سوخته واقعی را نشان بدهید. بگذارید برای یکبار هم که شده همه بدانند ایلام کجای این جغرافیای هزار هزار شهید است.

2 پاسخ به “رییس جمهور ۱۷ اردی بهشت به ایلام می آید”

  1. عالے نوشتین. واقعا لایک دارین . کاش یبار اینجورے  که نوشتین رفتار کنن مشکلاتمونو بگن بیکاریا .خداییش تو هرچے سایت ایمیل گذاشتم دریغ از یکار. همه شهرا کار زیاد ایلام ما هیچے.