به روایت تیتر:
کد خبر: 244
منتشر شده در: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰

دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می‌رسد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: به زودی دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می رسد. علی…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: به زودی دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می رسد.

علی دل پیشه اظهار داشت: با هدف توسعه خدمات در بخش سلامت استان دو درمانگاه تخصصی دندانپزشکی و بیماری های خاص در استان راه اندازی می شود.

دل پیشه اضافه کرد: برای بیماران مبتلا به سرطان برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی موفق به جذب فوق تخصص های خون و سرطان اطفال و بالغین در استان شدیم. این مسئول اظهار داشت: بخش خون و سرطان را در بیمارستان آیت اله طالقانی راه اندازی کردیم و کلینیک تخصصی دندانپزشکی را با حضور ۱۴ متخصص دندانپزشکی در استان روبروی  بیمارستان امام تاسیس شده است.  در وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی همه سعی ما این است که سیاست های مقام معظم رهبری را به مرحله فعلیت برسانیم و جلسات مختلف کارشناسی برگزار خواهیم کرد.

وی از بهره برداری مرکز فوریت های پزشکی بیمارستان آیت الله طالقانی برای خدمات دهی به بخش های جنوبی و شرقی شهر ایلام خبر داد.

دلپیشه گفت: کاهش پرداخت هزینه درمان بیماران خاص، بستری و نیازمند و حمایت مالی از آنان ، فراهم کردن شرایط ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، ترویج زایمان طبیعی ، ارتقاء کیفیت معاینه در بیمارستان ها، حضور پزشکان به صورت شبانه روز در بیمارستان را از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت اعلام کرد.

وی ترویج زایمان طبیعی برای سلامت نوزاد و مادر را از جمله اهداف مهم وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دانست.

وی یادآور شد: با توجه به مشاهده بیماری فلج اطفال در کشورهای همسایه ایران و به ویژه عراق، مایه کوبی همه افرادی که از سوم فروردین از پایانه مرزی مهران تردد می کنند، اجباری شده است.