به روایت تیتر:
کد خبر: 244
منتشر شده در: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰

دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می‌رسد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: به زودی دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می رسد. علی…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: به زودی دو درمانگاه تخصصی در ایلام به بهره برداری می رسد.

علی دل پیشه اظهار داشت: با هدف توسعه خدمات در بخش سلامت استان دو درمانگاه تخصصی دندانپزشکی و بیماری های خاص در استان راه اندازی می شود.

دل پیشه اضافه کرد: برای بیماران مبتلا به سرطان برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی موفق به جذب فوق تخصص های خون و سرطان اطفال و بالغین در استان شدیم. این مسئول اظهار داشت: بخش خون و سرطان را در بیمارستان آیت اله طالقانی راه اندازی کردیم و کلینیک تخصصی دندانپزشکی را با حضور ۱۴ متخصص دندانپزشکی در استان روبروی  بیمارستان امام تاسیس شده است.  در وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی همه سعی ما این است که سیاست های مقام معظم رهبری را به مرحله فعلیت برسانیم و جلسات مختلف کارشناسی برگزار خواهیم کرد.

وی از بهره برداری مرکز فوریت های پزشکی بیمارستان آیت الله طالقانی برای خدمات دهی به بخش های جنوبی و شرقی شهر ایلام خبر داد.

دلپیشه گفت: کاهش پرداخت هزینه درمان بیماران خاص، بستری و نیازمند و حمایت مالی از آنان ، فراهم کردن شرایط ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، ترویج زایمان طبیعی ، ارتقاء کیفیت معاینه در بیمارستان ها، حضور پزشکان به صورت شبانه روز در بیمارستان را از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت اعلام کرد.

وی ترویج زایمان طبیعی برای سلامت نوزاد و مادر را از جمله اهداف مهم وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دانست.

وی یادآور شد: با توجه به مشاهده بیماری فلج اطفال در کشورهای همسایه ایران و به ویژه عراق، مایه کوبی همه افرادی که از سوم فروردین از پایانه مرزی مهران تردد می کنند، اجباری شده است.

Share on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestDigg thisShare on StumbleUponFlattr the authorEmail this to someoneShare on RedditShare on TumblrBuffer this pageShare on Google+Tweet about this on Twitter