به روایت تیتر:
کد خبر: 223
منتشر شده در: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۶

قیمت جدید بنزین‌ تعیین شد

به گزارش فارس دولت با اجرای رسمی گام دوم هدفمند‌سازی یارانه‌ها،  نرخ جدید حامل‌های انرژی را تعیین کرد. در این…

به گزارش فارس دولت با اجرای رسمی گام دوم هدفمند‌سازی یارانه‌ها،  نرخ جدید حامل‌های انرژی را تعیین کرد. در این راستا قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۷۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۱۰۰۰ تومان تعیین شد.

همچنین گازوئیل ۲۵۰ تومان، بنزین سوپر آزاد ۱۱۰۰ تومان، هر متر مکعب سی ان جی ۴۵۰ تومان و بنزین سوپر سهمیه‌ای هر لیتر ۸۰۰ تومان و هر لیتر بنزین خودروهای دولتی با نرخ آزاد و معادل ۱۰۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

بنا بر این گزارش، اوایل هفته جاری رئیس‌جمهور اعلام کرده بود که قرار است افزایش قیمت بنزین در گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، از اواخر هفته عملیاتی شود. با این اقدام فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها که محوریت اصلی آن آزادسازی نرخ حامل‌های انرژی بود، کلید خورد.

دولت مصمم است تا با استفاده از منابع حاصل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و درآمدهای ناشی از افزایش صادرات نفت و محصولات پتروشیمی، چرخ تولید را به عنوان محرک اصلی اقتصاد به حرکت در آورد. براساس تصمیم دولت، سهمیه‌های بنزین ۴۰۰ تومانی موجود در کارت‌‌های سوخت‌، نمی‌سوزد.

یک پاسخ به “قیمت جدید بنزین‌ تعیین شد”

  1. انگار کلید حاجی حسنمون هیچ قفلی رو باز نمیکنه هیچ، داره کلید هم می کنه. قرار بود تورم نه تنها مهار بشه، بلکه بیاد پایین. گویا روز به روز در حال افزایش است…