به روایت تیتر:
کد خبر: 154
منتشر شده در: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۸

وقتی دونده هم پابرهنه است؛ حکایت دونده های دوقلوی ایلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،«جلیل و خلیل ناصری» دونده‌های دوقلوی ایلامی می‌گویند: هفته‌ای سه روز برای آمادگی حضور…

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،«جلیل و خلیل ناصری» دونده‌های دوقلوی ایلامی می‌گویند: هفته‌ای سه روز برای آمادگی حضور در مسابقات در زمین‌های خاکی اطراف منزل در روستای«لره‌وند» تمرین می‌کنیم و روزهایی هم که تمرین نمی‌کنیم برای فراهم شدن هزینه‌هایمان مجبوریم کارگری کنیم.

دونده های دوقلوی ایلامی
دونده های دوقلوی ایلامی

از علاقه شان و امیدهاشان دم می زنند و می گویند: برای آماده‌سازی و ادامه دادن دومیدانی وکسب عناوین کشوری و آسیایی باید هزینه‌هایی را پرداخت کنیم که تأمین این هزینه‌ها با توجه به شرایط خانوادگی و معیشتی ما را به کارگری سوق داده است.
جلیل می‌گوید: ده‌ها مسابقه شرکت کرده ایم اما هیچ کمکی به ما نشده است و بیشتر هزینه‌ها را خودمان متحمل می شویم؛ حتی در یکی از مسابقات کشوری با وجود کسب مدال با هزینه خودمان برگشتیم و تا کنون از سوی تربیت بدنی استان و شهرستان هیچگاه به ما رسیدگی نشده است.
خلیل هم می‌گوید: بارها شاهد قول‌هایی از جانب تربیت بدنی در خصوص کمک‌های مالی بوده‌ایم اما هیچ وقت میسر نشده، حتی هنوز جایزه دو میلیون تومانی قهرمانی مسابقات را به ما نداده اند.
جلیل ادامه می‌دهد: الان مجبوریم برای هزینه دو میدانی کارگری کنیم تا بتوانیم این روند قهرمانی را ادامه دهیم و انتظار داریم از مسئولین که حداقل در هزینه رفت و برگشت مسابقات کمک کنند تا بتوانیم با روحیه وارد مسابقات شویم و برای استان خود افتخار بیافرینیم.
خلیل با وجود مشکلاتش از مشکلات دیگر دونده قهرمانی کشوری «میلاد رحیمی» هم غافل نیست و می‌گوید: او برای فراهم کردن هزینه‌های خود کشاورزی می‌کند.
خلیل ادامه داد: هم اکنون در حال آماده شدن برای مسابقات کشوری ۸ کیلومتر جوانان و ۱۲ کیلومتر بزرگسالان هستیم که در آذرماه برگزار می‌شود؛ البته در زمین‌های خاکی منطقه و بدون امکانات. چیزهای ساده ای مثل لباس و کفش ورزشی مناسب.
مربی پایه واستعداد‌یاب دوقلوهای دونده ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، منطقه ایلام، درباره خلیل و جلیل گفت: علی رغم مشکلات مختلف و متعددی که برای این دو ورزشکار وجود دارد، خوشبختانه این دوقلوها موفق شده‌اند در رشته‌های ورزشی دومیدانی و دوصحرانوردی بالاترین مقامها را در کشور کسب نمایند.
علیرضا مرادی گفت: تا کنون مقام اول۱۵۰۰متر آموزشگاه‌های کشور در شهر یزد، مقام اول دو۵۰۰۰ متر برترین‌های ایران در اهواز، مقام اول دو صحرانوردی قهرمانی کشور در همدان توسط جلیل و مقام دوم دو۳۰۰۰ متر آموزشگاه‌های کشور در شهر یزد، مقام سوم دو۵۰۰۰ متر برترین‌های ایران در اهواز، مقام دوم دو صحرانوردی قهرمانی کشور در همدان نیز توسط خلیل کسب شده است.
این مربی پایه تصریح کرد: دوقلوها برای تمرین آماده سازی و اعزام به مسابقات با مشکلات مالی مواجه هستند و این در حالی است که ورزشکاران سایر استان‌ها، برای آماده سازی و اعزام به مسابقات دغدغه مالی ندارند و هزینه‌های مالی آنها اکثرا بر عهده هیئت مربوطه و اداره‌ کل ورزش و جوانان است.
مرادی با اشاره به اینکه دونده های دوقلوی استان حتی برای تهیه کفش و لباس ورزشی با مشکل روبرو هستند افزود: از مسؤولان استانی می‌خواهم تا به استعدادهای نوجوانان و جوانان ورزشکار استان و منطقه بیشتر بها دهند و شرایط لازم را برای حضورشان در مسابقات مختلف کشوری و حتی در مسابقات آسیایی آینده فراهم کنند.

یک پاسخ به “وقتی دونده هم پابرهنه است؛ حکایت دونده های دوقلوی ایلامی”

  1. احساس کردم این شعر به تلاش این جوونا ربط داره شایدم اشتباه میکنم
    هیچ بارانی نمی بارد مگر صفا دهد.هیچ گلی جوانه نمی زند مگر هدیه شود.هیچ خاطره ای زنده نمی ماند مگر شیرین باشد.هیچ لبخندی نیست مگر شادی بیاورد.وهیچ بهاری نمی اید مگر سال دیگری در پیش باشد.پس بگذار باران شوق بر زندگی ات ببارد تا روحت را صفا دهد.گل های عشق در دلت جوانه زنند تا انهارا به دیگران هدیه کنی .خاطراتت قشنگ باشند تا همواره بیادشان بیاوری.لبخند بر لبانت نقش بندد تا شادی را بیفشانی.و بهار بیاید تا بدانی باز هم فر صت بودن هست……