به روایت تیتر:
کد خبر: 135
منتشر شده در: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۵۱

استاندار ایلام: تقویت تشکلهای مردم نهاد، اولویت سیاسی دولت روحانی است

استاندار ایلام گفت: سیاست دولت تقویت انجمن ها ، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت…

استاندار ایلام گفت: سیاست دولت تقویت انجمن ها ، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت این سازمان ها برای افزایش مشارکت مردم در دولت است.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ، مهندس محمد رضا مروارید در دیدار با نمایندگان تشکل های مردم نهاد افزود: فعالیت تشکل ها و نهادهای مردم نهاد از کارهای کوچک شروع شد وبعدها با پیشرفت های جوامع بشری شکل تازه ای به خود گرفت .

استاندار ایلام
استاندار ایلام

مدیر ارشد استان ادامه داد: در ایران نیز از زمان مشروطه تشکل هایی به وجود آمد که متأسفانه رشد طبیعی خود را در دوران پهلوی از دست داد و حتی انجمن های مذهبی نیز از فعالیت منع می شدند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در دوران ملی شدن صنعت نفت و نخست وزیری مصدق نبود همین تشکل های مردم نهادباعث شد که توده ی مردم سرگردان باشند و نهضت به نتیجه مناسب دست نیابد.

مهندس مروارید خاطر نشان کرد: تشکل ها و نهادهای مردم نهاد می توانند انرژی های نهفته در توده مردم را متشکل تر هدایت کنند.

استاندار ایلام ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی و در قانون اساسی جمهوری اسلامی موارد زیادی برای فعالیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد وجود دارد که باید از این ظرفیت های قانونی نهایت استفاده را برای گسترش این سازمان ها و مشارکت مردم انجام داد.

نماینده ی عالی دولت در استان با ابراز امید واری از گسترش فعالیت های تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید ابراز داشت: رویه دولت تدبیر و امید بر میدان دادن و گسترش فعالیت های این تشکل هاست و ما نیز به تبعیت از دولت به دنبال استفاده و تقویت تشکل ها ، سمن ها و ngoها در استان هستیم و این عزیزان می توانند بهترین مشاوران در اداره استان باشند.

مهندس مروارید تصریح کرد: سیاست دولت تقویت انجمن ها ، سمن ها ، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد درحوزه های مختلف است و ما مطالبات این عزیزان را در حد توان پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان این که تشکل ها و سازمان های مردم نهاد هر چه تخصصی تر باشند بهتر می توانند به اهداف خود برسند اضافه کرد: سازماندهی و برنامه ریزی برای تشکل های تخصصی بهتر و راحت تر صورت می گیرد .

مدیریت ارشد استان ابراز امیدواری کرد با تشکل خانه تشکل های مردم نهاد مطالبات این عزیزان به شکل سهل تری پیگیری شود .

استاندار ایلام ادامه داد: ایجاد مجتمع های فرهنگی و همچنین تعیین مکانی برای فعالیت های انجمن ها از اهداف دولت است که به سرعت به دنبال تحقق آن خواهیم بود .